Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godziny
Producent: FURORA YARNS

Materiał: 86% SURI ALPAKA, 12% POLIAMID, 2 % ELASTAN
Waga/długość motka: 50 g = ok. 250 metrów
Zalecany rozmiar drutów: 4 - 4,5 mm

Pielęgnacja: Pranie ręczne, max 30°C / suszyć rozłożone na płasko

Made in: Peru

Fantastyczna, szlachetna wełna z suri alpaką na poliamidowej nitce z dodatkiem elastanu. Suri alpaka to delikatniejsza niż zwykła alpaka pochodząca od alpak rasy huacaya.

Cudowny długi włos i niespotykana miękkość. Idealna na druty 4-4,5mm. W 50g znajduje sie 250 m. Na sweter w rozmiarze M wystarczy 3-4 motki.

 

Jakość tej włóczki potwierdzona jest szeregiem następujących certyfikatów:

RAS - responsible alpaca standard

RWS - responsible wool standard

Traceable Alpaca - certufikacja sstemu identyfikowalności włókien alpaki aż do punktu pochodzenia

Oeko Tex Step - Certyfikat akredytujący zrównoważoną produkcję tekstyliów. Gwarantuje ustanowienie procesów z poszanowaniem środowiska naturalnego i optymalnych warunków pracy.

Oeko Tex Standard 100 Class 1 - Certyfikacja wyrobów tekstylnych potwierdzająca NIEuwzględnienie w nich substancji szkodliwych dla zdrowia. Gwarantuje bezpieczne stosowanie produktu w kontakcie z dziećmi.

Interwool Labs - Certyfikat akredytujący metody naszego laboratorium w zakresie badania długości włókien i pomiaru średniej średnicy włókien wełnianych zgodnie ze standardami IWTO.

OEA - AUTHORIZED ECONOMIC OPERATOR, PERU -  Certyfikacja zgodności ze standardami bezpieczeństwa i dobrych praktyk w międzynarodowym łańcuchu dostaw towarów.

CARBON. FOOTPRINT PERU - Certyfikacja organizacji przez państwo peruwiańskie w zakresie ich zaangażowania w redukcję emisji gazów cieplarnianych.

 

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...