Wczytuję dane...
Waga produktu: 0.1 kg
Realizacja zamówienia: 24 godziny
Producent: DHG

Materiał: 100% bardzo delikatna wełna z merynosa
Waga/długość motka: 100 g = ok. 120 metrów
Zalecany rozmiar drutów: 8 mm
Próbka: 10 x 10 cm = 10 o. x 12 rz.
Pielęgnacja: można prać w pralce - program wełniany lub delikatny w temperaturze maksymalnie 30°C. Nie zaleca się używania suszarki. / suszyć rozłożone na płasko

Made in: Italy

Informacje o produkcie


Ta miękka włóczka wykonana jest z ekstra cienkiej wełny z merynosa.

Kolekcję stworzyła firma Dark Omen Yarn, która wykorzystując technikę ręcznego farbowania stworzyła włóczki o niepowtarzalnej różnorodności barw. Dzięki temu każdy motek może nieznacznie różnić się od drugiego, zachowując jednak tę samą tonację kolorystyczną.

Każdy szczegół należy uznać za cenny, ponieważ jest wykonany w rzemieślniczy i niepowtarzalny sposób.

Lekko skręcona, zachowuje całą naturalną miękkość i lekkość włókna wełny, a jednocześnie łatwo pracuje się na drutach . Nie tylko to, kiedy ta wełniana przędza jest przetwarzana, ma tendencję do dalszego pęcznienia i nabiera objętości. Dzięki temu ubrania, które wykonasz, będą nie tylko bardzo ciepłe i miękkie, ale także absolutnie „przytulne”.

Jakby tego było mało, barwniki posiadają certyfikat Oeko-Tex standard 100 i są wykonane w pralniach we Włoszech, które posiadają  certyfikat GOTS  (aktualizacja do najnowszej wersji w toku) i  GRS . Zastosowane włókno wełniane jest wolne od mulesingu

 
Po prostu musisz spróbować! Nasza wełniana włóczka Piuma jest idealna do robienia na drutach i szydełku, ale także do makramy i igłowania.

Dodatkowa wskazówka: przędza z czystej wełny jest mało skręcona lub nie jest wcale skręcona, więc po kilku pierwszych praniach mogą się lekko skleić (nie filcują się!). Jeśli zamierzasz przerabiać Piumę na grubych drutach lub wykonywać ściegi ażurowe lub bardzo otwarte, pamiętaj o tym i odpowiednio dostosuj druty i wymiary. Aby ci pomóc, warto zrobić próbkę ściegu i wyprać go przed wykonaniem ostatecznego projektu.

 

Polecamy