Wczytuję dane...
Waga produktu: 0.2 kg
Realizacja zamówienia: 24 godziny

Materiał: 100% bardzo delikatna wełna z merynosa
Waga/długość motka: 200 g = ok. 60 metrów
Zalecany rozmiar drutów: 15 mm
Próbka: 10 x 10 cm = 6 o. x 5 rz.
Pielęgnacja: Pranie ręczne, max 30°C / suszyć rozłożone na płasko

Made in: Italy

Informacje o produkcie

Co może być lepszego niż Piuma? Piuma XXL.

Uzyskiwana dzięki pół-rzemieślniczemu procesowi przędzenia, podobnie jak wszystkie przędze DHG, jest w całości produkowana we Włoszech.

Jakby tego było mało, barwniki posiadają  certyfikat Oeko-Tex standard 100  i są wytwarzane w farbiarni we Włoszech, która posiada  certyfikat GOTS  (aktualizacja do najnowszej wersji w toku) oraz  GRS . Zastosowane włókno wełniane  jest  wolne od mulesingu . Ponieważ prawdziwe piękno jest również dobre i trwałe.

Wykonana z bardzo cienkich topów z wełny merynosów, jest nieco bardziej skręcona niż klasyczna Piuma, aby zagwarantować odporność, ale jednocześnie przesadną objętość.

Bardzo łatwa do robienia na drutach i szydełku, ta wełniana włóczka ma tendencję do dalszego pęcznienia i zwiększania objętości podczas pracy.

Dodatkowa wskazówka : knoty z czystej wełny mogą się lekko skleić po kilku pierwszych praniach (nie filcowanie!). Jeśli zamierzasz przerabiać Piumę XXL na bardzo grubych drutach lub wykonywać ściegi ażurowe lub bardzo otwarte, pamiętaj o tym i odpowiednio dostosuj druty i wymiary. Aby ci pomóc, warto zrobić próbkę ściegu i wyprać go przed wykonaniem ostatecznego projektu.

Polecamy